ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13442173
*
nr 1344 2173
Spegel
nutida, rokokostil, 67x43 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:36:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 11:12:26
1
Vinnande bud
31/8 19:31:19
2
150 kr
31/8 19:31:19
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1344 2173
Spegel
nutida, rokokostil, 67x43 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 11:12:26 | 1 | Vinnande bud |
31/8 19:31:19 | 2 | 150 kr |
31/8 19:31:19 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57